wigilia

O poranku obudziło mnie pianie koguta.
– Co się dzieje? Gdzie jestem? – Pomyślałem nieco zdezorientowany.
Dopiero po chwili, kiedy rozejrzałem się wokół i zobaczyłem znajome cztery ściany, dotarło do mnie, że przecież jestem we własnej celi. Ale skąd pianie koguta? No tak, wczoraj właśnie na nasze podwórko przyszły zwierzęta. Trzy małe koniki, osiołek i jakieś tam ptactwo z kogutem na czele. Wszystkie zamieszkały w ogromnej szopie stojącej na placu przed kościołem.
Spojrzałem na zegarek. Moja godzina jeszcze nie nadeszła. Pomyślałem jednak sobie, że skoro kogut pieje, to może czas już nadszedł. Wyklułem się więc ze śpiwora, ochlapałem twarz zimną wodą i pobiegłem do kuchni parzyć kawę.

Teraz wieczór spowił już wszystko. Za chwilę siądziemy z braćmi do wigilijnej kolacji. Potem pójdę połamać się opłatkiem z kogutem i zamówić budzenie na właściwą godzinę. W wigilię podobno nie tylko ludzie starają się być dla siebie życzliwi.
Błogosławionych Świąt życzę wszystkim czytelnikom tych okruchów. Świąt pełnych pokoju od Pana Jezusa, który zaspokaja wszystkie ludzkie tęsknoty. Będę o Was pamiętał w modlitwie.

Możesz również polubić

9 komentarzy

 1. ~creedka

  najprościej to byłoby chyba wykrzyczeć NAWZAJEM :))) życzę takiego prawdziwie radosnego przeżywania tej tajemnicy Bożego Narodzenia! I niech ta radość przenosi się na kolejne dni…nie tylko te świąteczne… również pamiętam w modlitwie:)

 2. ~nats

  Oby w nadchodzącym roku Bóg wciąż darzył nas swoim błogosławieństwem

 3. ~Nobody&Cholito

  Dziękujemy i pozdrawiamy świątecznie! :) :)[Tradycyjnie wysłałyśmy wirtualną kartkę z życzeniami. ;)]PS: Udało się dogadać z kogutem? :D

 4. ~konwalia

  W ten swiąteczny czas dzielę się radością, że Bóg z nami , Emmanuel, pozostaje pośród nas po wszystkie dni. A jeżeli On z nami to któż przeciwko nam ..?

 5. ~Palabra - http://niedowiarstwomoje.blogspot.com/

  Nie umiem się streszczać ani pisać zwięźle – moje życzenia dla wszystkich, w tym dla Ciebie, przeczytasz na http://niedowiarstwomoje.blogspot.com/2010/12/pozwolmy-sie-bogu-poznac-i-doswiadczyc.html Gloria in excelsis Deo!(przy okazji – proszę o modlitwę o zdrowie mojej ciężarnej żony i powrót do zdrowia dla mnie, dość mocno się pochorowałem…)

 6. ~http://mojemilczenie.blog.onet.pl/

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 7. ~jane eyre

  Wszystkiego dobrego:)

 8. ~MM

  Mojej tęsknoty za nowym wpisem nie zaspokaja ;) Mam nadzieję, że u Ojca wszystko ok.

 9. ~kogut

  dgyuuygffftrtfrf

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.