wigilia

O poranku obudziło mnie pianie koguta.
– Co się dzieje? Gdzie jestem? – Pomyślałem nieco zdezorientowany.
Dopiero po chwili, kiedy rozejrzałem się wokół i zobaczyłem znajome cztery ściany, dotarło do mnie, że przecież jestem we własnej celi. Ale skąd pianie koguta? No tak, wczoraj właśnie na nasze podwórko przyszły zwierzęta. Trzy małe koniki, osiołek i jakieś tam ptactwo z kogutem na czele. Wszystkie zamieszkały w ogromnej szopie stojącej na placu przed kościołem.
Spojrzałem na zegarek. Moja godzina jeszcze nie nadeszła. Pomyślałem jednak sobie, że skoro kogut pieje, to może czas już nadszedł. Wyklułem się więc ze śpiwora, ochlapałem twarz zimną wodą i pobiegłem do kuchni parzyć kawę.

Teraz wieczór spowił już wszystko. Za chwilę siądziemy z braćmi do wigilijnej kolacji. Potem pójdę połamać się opłatkiem z kogutem i zamówić budzenie na właściwą godzinę. W wigilię podobno nie tylko ludzie starają się być dla siebie życzliwi.
Błogosławionych Świąt życzę wszystkim czytelnikom tych okruchów. Świąt pełnych pokoju od Pana Jezusa, który zaspokaja wszystkie ludzkie tęsknoty. Będę o Was pamiętał w modlitwie.