demony przeszłości

Dachowe eskapady sprzed tygodnia zmusiły mnie do wizyty u lekarza. I dobrze! Każdy powód do zadbania o siebie wydaje się być dobry. Powiedziałem pani doktór, że to demony przeszłości znów do mnie powracają. Zresztą, tak naprawdę przecież nigdy nie zostawiły mnie w spokoju. Zauważyłem, że ilekroć coś robię są tuż za mną, z tyłu głowy. Chcąc podjąć jakąkolwiek decyzję waham się, zastanawiam, myślę, rozważam czy przypadkiem nie powrócą znowu?
Rozmawiając wczoraj z moim rodzicem powiedziałem mu: starość – nie radość! Uśmiechnął się tylko. Poczułem to w słuchawce telefonu. Pomyślałem sobie, że prawie przy każdej okazji to ja właśnie mu powtarzam, żeby poszedł do lekarza, żeby dbał o siebie, a tymczasem sam nic ze sobą nie robię. Ktoś powie: żyj szybko i umieraj młodo! I może jest w tej filozofii jakiś sens. Wydaje mi się tylko, że ryzyko powinno także mieć swoje granice. W przeciwnym wypadku przestaje być ryzykiem, a staje się zwykłą brawurą i kuszeniem Losu, nieodpowiedzialnością. Jak przebieganie przez ulicę na chwilę przed pędzącą ciężarówką.

Pani doktór przepisała mi jakieś medykamenty. Dostałem nawet serię zastrzyków! Próbuję sam dla siebie być pielęgniarzem i wstrzykuję sobie leczniczy preparat.
Zdrowie, tak jak życie, również rodzi się w bólach.

Możesz również polubić

20 komentarzy

 1. ~comaresca

  :) w pełni wykwalifikowany. zdrowiej!

  1. Tomasz

   :) Zdrowieję. Już jest lepiej!

 2. ~nats

  ostatnie zdanie genialne. I zdrowia życzę!

 3. ~makosia16

  Szybkiego powrotu do zdrowia! aaa i bezbolesnych zastrzyków / powiadają iż tak nie boli jak się samemu je robi / ;)Pozdrawiam :)

  1. Tomasz

   Rzeczywiście, boli mniej. Pierwsze dwa dostałem od lekarza psychiatry i pielęgniarki. Teraz szprycuję się sam :)

 4. ~Kłosu

  Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia! :)I łączę się w “cierpieniu” w związku z zastrzykami :P

  1. Tomasz

   Zastrzyki wcale nie są takie straszne. Zresztą, igły mam cienkie, więc i tak prawie wcale ich nie czuję.

 5. ~Nobody

  Starość – nie radość, młodość – nie wieczność! :)Niestety, ale i nam przybywa coraz więcej lat i powoli zmierzamy ku starości, choć wcale nie jest powiedziane, że jej dożyjemy. ;) Niemniej warto dbać o swoje zdrowie, bo jak ono jest cenne wie każdy, kto je stracił w jakimś stopniu. A pewne zmiany w naszym organizmie są nieodwracalne… Swoją drogą – paradoksalnie – trzeba mieć zdrowie, żeby chorować i zmagać się z cierpieniem! :)Pozdrawiam porekolekcyjnie! :)

  1. Tomasz

   Póki co, na szczęście, jeszcze je mam, więc i czasem zdarza mi się chorować :)

 6. ~milosz

  Zyj szybko, umieraj młodo. Absolutnie nie ma to dla mnie sensu. To punkt widzenia kogoś komu sie wydaje że jest odpowiedzialny tyllko za siebie.

  1. Tomasz

   Słuszna uwaga. Też jestem podobnego zdania.

 7. ~Mari

  Każdy ma swoje demony.Wracaj do siebie!

  1. Tomasz

   Na szczęście niezbyt daleko odszedłem. Już prawie jestem z powrotem. Dzięki.

 8. ~Zombie

  Umrzyj młodo – zostaw atrakcyjne zwłoki!

  1. Tomasz

   Organizm mój, choć stosunkowo jeszcze młody, to jednak doświadczony. Nie jestem pewien czy byłby atrakcyjny :)

 9. ~kasia_biegnąca

  widzę, że zajrzałam tu już gdy pożar przygasa :) to dobrze. Choróbska, to paskudna sprawa, ale tym łatwiej docenić czas kiedy nic nie dolega:) Ja leczę teraz kolana…z nadzieją, że latem znów rower będzie do wykorzystania zamiast podpierać ścianę;) Pozdrawiam! Obyś wiosnę przywitał już zdorwy i sprawny:)!

  1. Tomasz

   Nie skrywam nadziei, że tak właśnie będzie!

 10. ~maretka

  .. życzę Tobie… powrotu do zdrowia… wiem, jak to jest kiedy cos zaczyna szwanoować… z całego serca zycze Tobie abys wrócił do pełni sił… Ps. jestem pełna podziwu Twoim wspinaczkom :). Ja chyba w tym przypadku zbyt bojaźliwa jestem :). Pozdrawiam ciepło…

  1. Tomasz

   Dziękuję za troskę! To miłe.A co do bojaźni – kto nie ryzykuje, nie pije szampana!

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.